Srijeda, 02. Kolovoz 2017, Ohrid, Hardwell in Ohrid, Macedonia

iz 02. Kolovoz 2017 - 8:00 do 23:59
Prikaži kartu
4101 ljudi koji pohađaju
opis događaja
Организатор: Avalon Produkcija

ИСТОРИЈА ВО НАЈАВА:
HARDWELL- NO.1 WORLD DJ ВО 2013 & 2014, ЗА ИЛИНДЕН ВО МАКЕДОНИЈА!

Почитувани,
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2ри август на стадионот „Билјанини извори“.
Високотиражниот хитмејкер со години е во топ 3 најдобри диџеи на светската ранг листа, а воедно е и најмладиот на кој тоа му пошло од рака. Директните преноси на спектакуларните настапи во живо со кои Hardwell едно по друго ги освојува најголемите фестивалски бини на планетата, заедно со спотовите и видеоблогот на YouTube, вкупно имаат повеќе од милијарда прегледи. Станува збор за досега незабележан случај на успех на електронската сцена, но и феномен кој одекна во светската музичка индустрија.
Неговите продуцентски вештини ги обезбедија и најголемите глобални ѕвезди како што се: Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding, 30 seconds To Mars. Покрај популарните ремикси, најголемиот успех на Hardwell му го донесоа неговите хит синглови: „Spaceman“, „Countdown“, „Jumper“, „Apollo“ и многу други. Минатата година излезе и неговиот деби албум со наслов „United We Are“, од кои произлегоа хитовите: „Arcadia“, „Young Again“ и „Sally“.
Во последниве неколку години, Hardwell е официјално најбараниот светски диџеј и продуцент.
Сите информации околу продажбата на билети ќе бидат објавени во средината на јануари.

Одиме понатаму,
Авалон Продукција


Prikaži više
***************************

WORLD NO. 1 DJ & PRODUCER HARDWELL HEADLINES OHRID CALLING FESTIVAL IN 2017

We are pleased to announce that the Number 1 DJ in the world Hardwell, will be coming to the Ohrid Calling Festival in 2017, on 2nd August, at Biljanini Izvori Stadium.
This top-selling hit-maker from the Netherlands remains the king of the global Top 100 DJ rank list for the second year running and is also the youngest ever holder of the coveted World’s No.1 DJ title.
Hardwell’s unprecedented success story in the electronic scene doubles as a phenomenon which echoed through the world music industry. In the last couple of years, his producing skills secured the favours of the biggest global stars such as Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding and 30 Seconds to Mars. While Hardwell’s fame was fuelled by popular remixes, his enviable success was brought on by hit singles “Spaceman“, “Countdown“, “Jumper“, “Apollo“ and many more. Hardwell’s newest album “United We Are“ features hit singles ‘Arcadia“, ‘Young Again“ and “Sally”.
All information about the ticket sales, we`ll announce in the middle of january.

Avalon Production

Hardwell in Ohrid, Macedonia, Ohrid događaj

Djani @ EXIT FESTIVAL 2018

Djani @ EXIT FESTIVAL 2018

Subota 07. Srpanj 2018
5963 shares
EXIT Festival 2018

EXIT Festival 2018

Četvrtak 12. Srpanj 2018
1852 shares
Exit Festival 2018
Četvrtak 12. Srpanj 2018
1352 shares
INmusic festival #13
Ponedjeljak 25. Lipanj 2018
1219 shares
Austria goes ZRCE 2018
Subota 21. Srpanj 2018
1166 shares
Žare i Goci otvaraju EXIT 2018
Četvrtak 12. Srpanj 2018
995 shares
DJ Vauvalak@Perka
Četvrtak 22. Veljača 2018
3 shares
Love in space by Ilija Ludvig // Zappa Bar
Četvrtak 22. Veljača 2018
7 shares
Nia & pilates - matka Montenegroon
Subota 29. Rujan 2018
3 shares
Bavaria goes ZRCE 2018
Subota 04. Kolovoz 2018
122 shares
Pronaći više zanimljivih događanja
Dobiti preporuke o događajima na temelju svoje Facebook ukusu. Nabavite ga sada!Pokaži mi odgovarajuće događaje za meneNe sada