Srijeda, 02. Kolovoz 2017, Ohrid, Hardwell na Ohrid Calling 2017

iz 02. Kolovoz 2017 - 21:00
do 03. Kolovoz 2017 - 2:00
Prikaži kartu
4613 ljudi koji pohađaju
opis događaja
ИСТОРИЈА ВО НАЈАВА:
HARDWELL- NO.1 WORLD DJ ВО 2013 & 2014, ЗА ИЛИНДЕН ВО МАКЕДОНИЈА!

Почитувани,
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2ри август на стадионот „Билјанини извори“.
Високотиражниот хитмејкер со години е во топ 3 најдобри диџеи на светската ранг листа, а воедно е и најмладиот на кој тоа му пошло од рака. Директните преноси на спектакуларните настапи во живо со кои Hardwell едно по друго ги освојува најголемите фестивалски бини на планетата, заедно со спотовите и видеоблогот на YouTube, вкупно имаат повеќе од милијарда прегледи. Станува збор за досега незабележан случај на успех на електронската сцена, но и феномен кој одекна во светската музичка индустрија.
Неговите продуцентски вештини ги обезбедија и најголемите глобални ѕвезди како што се: Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding, 30 seconds To Mars. Покрај популарните ремикси, најголемиот успех на Hardwell му го донесоа неговите хит синглови: „Spaceman“, „Countdown“, „Jumper“, „Apollo“ и многу други. Минатата година излезе и неговиот деби албум со наслов „United We Are“, од кои произлегоа хитовите: „Arcadia“, „Young Again“ и „Sally“.
Во последниве неколку години, Hardwell е официјално најбараниот светски диџеј и продуцент.
Сите информации околу продажбата на билети ќе бидат објавени во средината на јануари.
Одиме понатаму,
Авалон Продукција

***************************
WORLD NO. 1 DJ & PRODUCER HARDWELL HEADLINES OHRID CALLING FESTIVAL IN 2017


Prikaži više
We are pleased to announce that the Number 1 DJ in the world Hardwell, will be coming to the Ohrid Calling Festival in 2017, on 2nd August, at Biljanini Izvori Stadium.
This top-selling hit-maker from the Netherlands remains the king of the global Top 100 DJ rank list for the second year running and is also the youngest ever holder of the coveted World’s No.1 DJ title.
Hardwell’s unprecedented success story in the electronic scene doubles as a phenomenon which echoed through the world music industry. In the last couple of years, his producing skills secured the favours of the biggest global stars such as Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding and 30 Seconds to Mars. While Hardwell’s fame was fuelled by popular remixes, his enviable success was brought on by hit singles “Spaceman“, “Countdown“, “Jumper“, “Apollo“ and many more. Hardwell’s newest album “United We Are“ features hit singles ‘Arcadia“, ‘Young Again“ and “Sally”.
All information about the ticket sales, we`ll announce in the middle of january.

Avalon Production

Hardwell na Ohrid Calling 2017, Ohrid događaj

Djani @ EXIT FESTIVAL 2018

Djani @ EXIT FESTIVAL 2018

Subota 07. Srpanj 2018
5972 shares
EXIT Festival 2018

EXIT Festival 2018

Četvrtak 12. Srpanj 2018
2269 shares
MoDem Festival 2018 (Momento Demento)
Ponedjeljak 06. Kolovoz 2018
1737 shares
Ultra Europe 2018
Petak 06. Srpanj 2018
1500 shares
Exit Festival 2018
Četvrtak 12. Srpanj 2018
1442 shares
Austria goes ZRCE 2018
Subota 21. Srpanj 2018
1301 shares
Culinary Tour Of Italy
Petak 18. Svibanj 2018
16 shares
Pellegrinaggio a Medjugorje
Ponedjeljak 13. Kolovoz 2018
3 shares
Nae Maserati’s Bruk Out Bashment
Subota 16. Lipanj 2018
18 shares
Pronaći više zanimljivih događanja
Dobiti preporuke o događajima na temelju svoje Facebook ukusu. Nabavite ga sada!Pokaži mi odgovarajuće događaje za meneNe sada