Utorak, 01. Kolovoz 2017, Ohrid, Afrojack на Ohrid Calling 2017

iz 01. Kolovoz 2017 - 19:00
do 02. Kolovoz 2017 - 4:00
Prikaži kartu
1869 ljudi koji pohađaju
opis događaja
OHRID CALLING ПРЕРАСНУВА ВО ДВОДНЕВЕН СПЕКТАКУЛАРЕН ФЕСТИВАЛ:
СУПЕРСТАР ДИЏЕЈОТ AFROJACK ПРЕМИЕРНО ВО МАКЕДОНИЈА НОЌ СПРОТИ ИЛИНДЕН НА OHRID CALLING 2017!

Сакаме да ве информираме дека еден од најпознатите светски музички артисти на денешницата, суперпопуларниот диџеј AFROJACK, премиерно ќе настапи ова лето во Македонија, и тоа на второто издание на фестивалот OHRID CALLING 2017, ноќ спроти Илинден, на 01 август, на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.
Поради фактот што AFROJACK е еден од најтиражните изведувачи на дeнешницата, а воедно можеби и највлијателниот диџеј и продуцент, неговото доаѓање во Македонија со нетрпение се очекуваше во целиот регион. Зад себе има Греми награда, а неколку години по ред, како и годинава, се наоѓа во топ 10 најдобри диџеи според сите релевантни диџеј листи.
Nick van de Wall, во јавноста познат како AFROJACK е помеѓудругото е познат и со соработките со David Guetta, Beyonce, Pitbull, Ne-Yo, Nicki Minaj и Skrillex, коишто се само дел од светски познатите музичари со кои тој досега соработувал. Светската популарност ја стекнува со првиот албум, насловен „Forget the World“ кој го лансираше во ѕвездите и му го осигура место на сите големи светски и европски фестивали, како: Ultra Music Festivals, Tomorrowland, а тука се и редовните резидент свирки во клубовите низ Ибица.
Инаку од оваа година, фестивалот OHRID CALLING ќе добие една поинаква димензија, па така фестивалот кој за брзо време стана препознатлив бренд во Македонија и на Балканот, годинава ќе трае два дена, од 01 до 02-ри август, со што Охрид навистина ќе стане огромна туристичка атракција ова лето за посетителите од цела Европа.

***
OHRID CALLING FESTIVAL 2017:
THE SUPERSTAR DJ AFROJACK FOR THE FIRST TIME IN MACEDONIA, AT OHRID CALLING FESTIVAL!
We are pleased to announce that one of the most popular artists today, the superstar dj and producer AFROJACK, will be coming in Macedonia for the first time this summer, at the festival OHRID CALLING 2017, on 1st August, at Biljanini Izvori Stadium.
The Grammy award winning DJ and producer, Nick van de Wall aka AFROJACK, is one of the most influential names in electronic music today. With dj sets on prestigious festivals such as Ultra Music Festival, Tomorrowland, and with residencies at nightclubs in Ushuaia Ibiza, AFROJACK`s sound has become ubiquitous around the world. Also AFROJACK has collaborated with some of the most popular artists like David Guetta, Beyonce, Pitbull, Ne-Yo, Nicki Minaj, Skrillex…
From this year, OHRID CALLING FESTIVAL will get on another, much higher level. The festival that has become a well known brand in Macedonia and the Balkan region, will last two days, from 1st -2nd August, and the city of Ohrid will become an even bigger tourist attraction and concert destination.


Prikaži više
Avalon Production

Vrijeme za Afrojack на Ohrid Calling 2017

Blaga kiša, temperaturama od 17 ° C 33 ° C. Nizak tlaka.

Afrojack на Ohrid Calling 2017, Ohrid događaj

Speak out 2017

Speak out 2017

Subota 15. Srpanj 2017
12 shares
Dialogue en ****

Dialogue en ****

Petak 11. Kolovoz 2017
3 shares
Iff Folk Dance
Četvrtak 05. Listopad 2017
2 shares
EESTECers Gone Wild 5 - LC Skopje
Utorak 25. Srpanj 2017
13 shares
Beach Run Ohrid 2017
Nedjelja 30. Srpanj 2017
24 shares
Tour De Lake(s)
Srijeda 02. Kolovoz 2017
33 shares
Beach Volleyball Ohrid 2017
Srijeda 26. Srpanj 2017
31 shares
Hardwell na Ohrid Calling 2017
Srijeda 02. Kolovoz 2017
4 shares
Pronaći više zanimljivih događanja
Dobiti preporuke o događajima na temelju svoje Facebook ukusu. Nabavite ga sada!Pokaži mi odgovarajuće događaje za meneNe sada