Petak, 28. Srpanj 2017, Ohrid, Green Beach Festival 2017

iz 28. Srpanj 2017 - 20:30
do 30. Srpanj 2017 - 4:00
Ohrid
MacedoniaOhridInex/Gorica 5-7 6000 Ohrid Macedonia6000
Prikaži kartu
2230 ljudi koji pohađaju
opis događaja
Green Beach Festival го претставува своето осмо и најмоќно издание досега, предводено од ненадминливите великани на електронската сцена SVEN VÄTH и RICHIE HAWTIN!

Генијалниот RICHIE HAWTIN, еден од најголемите електронски уметници на сите времиња ќе настапи во петок, на 28-ми јули! Тој е клучната личност на модерната електронска музика, истакнат иноватор и креатор на една од најзначајните техно етикети MINUS, но и култната PLUS 8. Како вистински револуционер на сцената, овој електронски музичар пар екселанс е заслужен за популарицазијата на техно музиката воопшто, како и за развојот на денешните технолошки алатки кои ги користат водечките диџеј ѕвезди, а неодамна со компанијата „Ален & Хит“ (Allen & Heath) тој ја креираше новата миксета за која многумина тврдат деќа ќе предизвика нова револуција на диџеј сцената.
Папа SVEN VÄTH кој денес е на апсолутниот врв по повеќе од 35 години на сцената, ќе настапи на Green Beach Festival во сабота, на 29-ти јули и тоа 10 години по неговиот последен настап во Македонија. Овој ненадминлив маг на електронската сцена е легенда на неговото време со посветеност и страст кои влијаеја на напредокот и еволуцијата на електронската музика. Клубови, издавачки етикети и кариери беа лансирани благодарение токму на неговото влијание. Некои луѓе имаат судбина да се издигнат до врвот и да ги менуваат нештата, а токму таков е Sven Väth – визионер секогаш подготвен за предизвици, уметник кој инспирира, иноватор и непобедлив артист.
Наскоро ќе бидат објавени и останатите артисти кои ќе настапат на GREEN BEACH FESTIVAL како поддршка на двајцата мега-хедлајнери.

***
Од среда (26.04.) во продажба се НАЈПОВОЛНИТЕ ВЛЕЗНИЦИ со 40% попуст во однос на финалната цена, достапни во ограничен број:
ДНЕВЕН БИЛЕТ - 650 денари;
БЛОК (ДВОДНЕВЕН) БИЛЕТ – 1.200 денари;
ВИП ДНЕВЕН БИЛЕТ - 1.200 денари;
ВИП БЛОК БИЛЕТ - 2.000 денари.
Влезниците можете да ги купуте преку продажната мрежа на МКтикетс и онлајн на овој линк: http://mktickets.mk/en/nastan/green-beach-festival-2017/

Продажни места: http://mktickets.mk/en/prodazna-mreza/

Vrijeme za Green Beach Festival 2017

Blaga kiša, temperaturama od 12 ° C 23 ° C. Nizak tlaka.

Green Beach Festival 2017, Ohrid događaj

Speak out 2017

Speak out 2017

Subota 15. Srpanj 2017
12 shares
Dialogue en ****

Dialogue en ****

Petak 11. Kolovoz 2017
3 shares
Iff Folk Dance
Četvrtak 05. Listopad 2017
2 shares
EESTECers Gone Wild 5 - LC Skopje
Utorak 25. Srpanj 2017
13 shares
Beach Run Ohrid 2017
Nedjelja 30. Srpanj 2017
24 shares
Tour De Lake(s)
Srijeda 02. Kolovoz 2017
33 shares
Beach Volleyball Ohrid 2017
Srijeda 26. Srpanj 2017
31 shares
Hardwell na Ohrid Calling 2017
Srijeda 02. Kolovoz 2017
4 shares
Pronaći više zanimljivih događanja
Dobiti preporuke o događajima na temelju svoje Facebook ukusu. Nabavite ga sada!Pokaži mi odgovarajuće događaje za meneNe sada